U bent nu hier: Home » Video » Interface Blackberry Storm valt tegen

voeg toe aan: Voeg toe aan Symbaloo Voeg toe aan Windows Live Voeg toe aan Google Reader of iGoogle Voeg toe aan netvibes Abonneer op deze RSS-feed
Video

Interface Blackberry Storm valt tegen

Roy Keizer 21 nov 2008, 15:36
Lead image

De Blackberry Storm van Research in Motion (RIM) mag er dan goed uitzien, toch kunnen kopers van het hebbeding teleurgesteld worden. Vooral de bediening van het apparaat laat te wensen over. RIM heeft er namelijk voor gekozen om het hele scherm als druktoets te laten functioneren, wat de gebruiksvriendelijkheid niet in alle gevallen ten goede komt.

Aan de specificaties ligt het niet. Zo beschikt de Blackberry Storm over een 3,2-megapixelcamera, 1 GB intern geheugen, 3G-internet en een ingebouwde gps-ontvanger. Ook bluetooth en een sleuf voor micro sd-kaartjes zijn op de 155 gram wegende smartphone standaard aanwezig. Handig zijn ook applicaties die toegang geven tot Google Maps, YouTube, Flickr, Windows Live Messenger en Hyves.

E-mail

En natuurlijk kunnen met de smartphone van RIM e-mailtjes worden verwerkt. De helft van het scherm kan hiervoor gevuld worden met een qwerty-toetsenbord, waarvan de toetsen oplichten als deze met de vinger beroerd worden. Verder zijn bijlagen eenvoudig te openen. De Storm kan overweg met Word-, Excel-, Powerpoint- en pdf-bestanden.

Display als drukpaneel

Alleen het gebrek aan ondersteuning voor wifi en vooral het 3,25 inch-aanraakscherm temmen de euforie een beetje. Het scherm functioneert namelijk in zijn geheel als drukpaneel. Wordt er op het display gedrukt, dan werkt dit als een bevestiging van een actie, zoals dat met een muisklik ook gedaan kan worden. Doel hiervan was om door de verschillende menu’s te nageren én selecties te maken door een vinger over het scherm te bewegen. Het indrukken van het scherm zou dan een selectie of actie daadwerkelijk bevestigen, dit om misverstanden te voorkomen.

‘Klikscherm’ valt tegen

In theorie klinkt het mooi, maar volgens PCWorld valt het toch allemaal wat tegen. Zo wordt bij het selecteren van en daarna het klikken op (bevestigen) een menu-item nogal eens het verkeerde item (één die ernaast wordt weergegeven) geopend. Ook scrollen gaat moeilijk en te langzaam. Het invoeren van tekst is verder een hele klus, bij iedere letter die een gebruiker wil invoeren moet het hele scherm worden ingedrukt. Dit voelt niet alleen omslachtig aan, het is ook maar de vraag of het display bestendig is tegen het klikgeweld van iemand die dagelijks veel tekst op zijn Storm invoert.

Ook positief

Gelukkig is het niet allemaal bar en boos wat de Storm betreft. Zo is volgens PCWorld de geluidskwaliteit van het apparaat erg goed en zien videofilmpjes er op de smartphone gelikt uit. Verder wordt de helderheid van het scherm van het mobieltje automatisch aangepast aan de hoeveelheid licht dat erop valt, zodat het display altijd goed is af te lezen.

Conclusie

Met de Blackberry Storm heeft RIM dus een puike smartphone afgeleverd, dat qua bediening (vooral door het klikscherm) beter had gekund.

De Blackberry Storm is vanaf 24 november te koop. Vodafone heeft de primeur om de smartphone exclusief en als eerste te mogen verkopen in combinatie met verschillende abonnementen over een periode van een jaar. Het toestel is los te koop vanaf ongeveer 400 euro.


Plaats een reactie

Om te reageren op dit artikel dient u ingelogd te zijn.

Reeds geplaatste reacties

0 reacties

Reacties op dit artikel


Abonnement


Proefabonnement:

3 edities voor € 5,-

Computer!Totaal is vernieuwd. Frisser, toegankelijker en overzichtelijker. Probeer hem nu! 66% korting!

Abonnement Teaser 3x5