U bent nu hier: Home » Tips » Devolo komt met twee nieuwe dLAN-adapters

voeg toe aan: Voeg toe aan Symbaloo Voeg toe aan Windows Live Voeg toe aan Google Reader of iGoogle Voeg toe aan netvibes Abonneer op deze RSS-feed
Tips

Devolo komt met twee nieuwe dLAN-adapters

Martin Gijzemijter 16 okt 2008, 09:25
Lead image

Devolo komt met twee nieuwe HomePlug AV-adapters, waarmee snel draadloos internetten via het stopcontact mogelijk is. Het systeem overbrugt lange afstanden, die in sommige huizen met een draadloze verbinding lastig te overbruggen zijn, via het stroomnet, en maakt vervolgens over een korte draadloze afstand verbinding met de pc.

De dLAN 200 AV Wireless G wordt geleverd met een geïntegreerde 4-poort switch, waardoor extra apparaten zonder problemen met het thuisnetwerk verbonden kunnen worden. Volgens de fabrikant kan het product ook eenvoudig worden geïntegreerd in een bestaand dLAN-netwerk door simpelweg de stekker in het stopcontact te steken. Het product is voorzien van “Quality of Service”-functies (QoS), waarmee wordt bepaald hoeveel bandbreedte bepaalde gegevens moeten krijgen (bijvoorbeeld meer bandbreedte voor videogegevens dan voor kleine bestanden die verstuurd worden). Het systeem geeft aan de hand van een analyse van de gegevens prioriteit aan bepaalde gegevens om kwaliteit te kunnen waarborgen. Met een druk op de knop worden gegevens voorzien van een 128 bit AES-codering (Advanced Encyption Standard), waarmee een veiliger netwerk gecreëerd kan worden. De dLAN 200 AV Wireless G is beschikbaar vanaf eind oktober en heeft een adviesprijs van 159,90 euro. De starterkit (draadloos station plus extra aansluitpunt) heeft een adviesprijs van 199,90 euro.

Naast de dLAN 200 AV Wireless G komt Devolo ook nog met de dLAN 200 AVplus, die geen draadloze verbinding biedt, maar wel het gemak van internetten via het stopcontact. Het voordeel van de dLAN 200 AVplus is dat het een geïntegreerd stopcontact heeft. Hierdoor gaat er geen stopcontact verloren, en kunnen andere apparaten gewoon op het geïntegreerde stopcontact worden aangesloten. Het systeem bevat net als de dLAN 200 AV Wireless G QoS-technologie en haalt een maximale snelheid van 200 Mbps. De dLAN 200 AVplus is beschikbaar vanaf eind oktober en heeft een adviesprijs van 79,90 euro. De starterkit van dit product kost 149,90 euro en bevat twee dLAN 200 AVplus-adapters.

Plaats een reactie

Om te reageren op dit artikel dient u ingelogd te zijn.

Reeds geplaatste reacties

0 reacties

Reacties op dit artikel


Abonnement


Proefabonnement:

3 edities voor € 5,-

Computer!Totaal is vernieuwd. Frisser, toegankelijker en overzichtelijker. Probeer hem nu! 66% korting!

Abonnement Teaser 3x5