U bent nu hier: Home » Tips » AVG bekritiseert gratis beveiligingspakket Microsoft

voeg toe aan: Voeg toe aan Symbaloo Voeg toe aan Windows Live Voeg toe aan Google Reader of iGoogle Voeg toe aan netvibes Abonneer op deze RSS-feed
Tips

AVG bekritiseert gratis beveiligingspakket Microsoft

Roy Keizer 24 nov 2008, 14:21
Lead image

Volgens AVG, het bedrijf dat sinds acht jaar kosteloos beveiligingsoftware aanbiedt, gaat Microsoft het niet makkelijk krijgen met de gratis opvolger van het OneCare-beveiligingspakket, dat de voorlopige naam ‘Morro’ draagt. Dit naar aanleiding van Microsofts aankondiging dat het medio 2009 met een gratis beveilingspakket komt als opvolger van Windows Live OneCare (waar wel voor betaald moet worden).

AVG, dat volgens eigen zeggen 85 miljoen gebruikers in 167 landen van gratis beveiligingssoftware voorziet, denkt dat Microsoft onder meer zal aanlopen tegen enorme overheadkosten voor klantenservice, ondersteuningskwesties, productontwikkeling en upgrades. Ook zou het gratis pakket van Microsoft kunnen rekenen op verzet en onvrede van concurrenten die betaalde beveiligingspakketten aanbieden, hierdoor zou de relatie tussen Microsoft en bijvoorbeeld Norton sterk onder druk kunnen komen te staan.

Het is nu vaak gebruikelijk dat aanbieders van betaalde beveiligingspakketten een probeerversie van hun sofware op nieuwe pc’s mogen installeren, met de intentie dat computergebruikers na verloop van de proefperiode overgaan naar een betaald exemplaar van de beveiligingsoplossing. Als Microsoft zelf met gratis software komt tegen internetgevaren als virussen, dan bijten concurrenten in het stof.

AVG denkt ook dat het voor Microsoft moeilijk zal worden om steeds weer een antwoord te vinden op de laatste internetbedreigingen. Ook zal het ‘Morro’-pakket volgens het bedrijf over minder beschermende functies beschikken dan OneCare, wat de beveiliging van computers niet bepaald ten goede zal komen. Verder betwijfeld AVG of de beveiligingssoftware van Microsoft vaak genoeg zal worden bijgewerkt.

Met de vroege kritiek op het Morro-beveiligingspakket lijkt AVG er niet helemaal gerust op dat de nieuwe applicatie van Microsoft het marktaandeel van AVG’s gratis beveiligingspakket onberoerd zal laten. Of Morro echt een bedreiging voor AVG gaat vormen zal volgend jaar moeten blijken.

Overigens is het wel frappant dat AVG dergelijke kritiek levert op Microsoft, nadat het beveiligingsbedrijf deze maand nog menig computer met een Windows-besturingssysteem onklaar maakte.

Plaats een reactie

Om te reageren op dit artikel dient u ingelogd te zijn.

Reeds geplaatste reacties

4 reacties
misterV 24 nov 2008, 15:11
Dat is inderdaad een opmerkelijke uitspraak die AVG weggeeft aan het adres van Microsoft. Zij hebben geen recht van spreken, dat ze eerst in hun eigen boezem kijken vooraleer ze met zulke uitspraken voor de dag komen, of voelen ze de bui al hangen?blijkbaar wel,volgens het bericht.
Langs de andere kant hebben ze wel wat gelijk als ze het hebben over de mindere beschermde functies die het morro-pakket moet missen tegenover onecare en andere beveiligings-pakketten.
daan.vanbeek 24 nov 2008, 17:11
Haha, geweldig!
Eerst laten ze de helft van hun klanten om zeep helpen door een gruwelijk vekeerde update, daarna nog eentje die Flash probeert te verwijderen... En nu hebben ze commentaar op MS, zij zijn wel de laatste die commentaar MOGEN hebben zeg.. Eerst naar je zelf kijken, voordat je op anderen gaat letten.. Hoe durven ze..
jordyd 25 nov 2008, 10:11
En sinds wanneer weet avg daar zo veel van ik heb zelf altijd problemen gehad met avg
WIMMIENORTONXP 25 nov 2008, 13:11
Het wordt misschien eens tijd dat onbetaalde versies(gratis) verboden worden! Dan komt er misschien weer eens wat knaps op de markt!

Reacties op dit artikel

WIMMIENORTONXP 25 nov 2008, 13:11
Het wordt misschien eens tijd dat onbetaalde versies(gratis) verboden worden! Dan komt er misschien weer eens wat knaps op de markt! Lees verder

Abonnement


Proefabonnement:

3 edities voor € 5,-

Computer!Totaal is vernieuwd. Frisser, toegankelijker en overzichtelijker. Probeer hem nu! 66% korting!

Abonnement Teaser 3x5