SanDisk/Microsoft zoeken SSD-oplossing
Gaf SanDisk-topman Eli Harari dinsdag nog aan dat Vista de oorzaak is van de slechte prestaties van SSD-schijven, nu zegt het bedrijf samen te werken met Microsoft aan een oplossing.
Harari gaf dinsdag aan dat SSD-schijven goed werken, maar dat dit binnen Vista niet tot uiting komt, omdat het besturingssysteem anders met bronnen omspringt. Collega Richard Heyes, hoofd van de SSD Business Unit bij SanDisk zwakt dit verhaal nu wat af door Vista niet alléén als oorzaak aan te wijzen, maar te spreken van zware besturingssystemen en lichte besturingssystemen. Volgens Heyes vormen lichte besturingssystemen als Windows XP Starter Edition weinig belasting voor SSD-schijven en functioneren zij daardoor beter. Zware besturingssystemen zoals Vista vormen een veel grotere belasting, zonder dat zij optioneel gebruik maken van de mogelijkheden van SSD.
De argumenten van Heyes zijn een afzwakking van de uitspraken van Harari, omdat de beschuldigende vinger nu niet meer volledig naar Microsoft wordt gewezen, maar simpelweg naar de manier waarop ‘zwaardere besturingssystemen’ met SSD omspringen. Volgens Heyes zou dit probleem in de loop van 2009 moeten zijn opgelost, door de komst van een nieuwe generatie SSD-schijven. Daarna zullen de prestaties volgens hem nog sterker verbeteren, omdat nieuwe besturingssystemen rekening zullen houden met de mogelijkheden van SSD, en deze zullen benutten. Om hiervoor te zorgen zou SanDisk nu samenwerken met Microsoft om ervoor te zorgen dat toekomstige updates van Windows een bijdrage leveren aan de verbetering van SSD-presaties. Een dergelijke samenwerking kon door Microsoft echter niet worden bevestigd.





Reeds geplaatste reacties