Intel lanceert Centrino 2 mobile-platform
Intel heeft gisteren haar nieuwe platform voor laptops gelanceerd, genaamd Intel Centrino 2 mobile. Het platform brengt onder andere de meest recente 45nanometer-processors van het bedrijf, nieuwe draadloze technologie en betere grafische prestaties.
Het Centrino 2-platform is het vijfde mobiele platform dat Intel introduceert en het wordt in twee varianten aangeboden: voor consumenten en voor zakelijke gebruikers. De lancering had eigenlijk al een maand geleden moeten plaatsvinden, maar technische problemen zorgden voor vertraging, waardoor concurrent AMD eerder de show kon stelen met zijn eigen mobiele platform.
Intel verwacht niet daar al teveel schade door te hebben geleden. Het hart van het Centrino 2-platform (voorheen Montevina genoemd) wordt gevormd door een reeks 45nanometer-processors, waaronder de Intel Core 2 Duo P8400 (2,26 GHz), P8600 (2,40 GHz), T9400 (2,53 GHz) en de T9600 (2,80 GHz). In het derde kwartaal van dit jaar verwacht Intel haar eerste quadcore-processors voor laptops te lanceren. Deze Core 2 Extreme-processors hebben een kloksnelheid van 3,06 GHz en zijn ontwikkeld voor gamelaptops en mobiele werkstations.
Het nieuwe platform zal ook de nieuwe Intel GM45 Express-chipset bevatten en ondersteuning voor 802.11 draft-n draadloze technologie bieden. Daarnaast bevat het een nieuwe technologie genaamd de Intel WiMAX/WiFi Link 5350 (voorheen Eco Peak) die WiMax- en wifi-technologie combineert.





Reeds geplaatste reacties