Hitachi: harde schijven van 5 TB
Het is elektronicafabrikant Hitachi gelukt om 610 GB op een harde-schijfoppervlak van één vierkante inch (2,54 cm bij 2,54 cm) te persen.
Dit is dubbel zoveel als in de huidige harde schijven mogelijk is. De doorbraak is mogelijk gemaakt met de nieuwe techniek Current-Perpendicular-to-Plane Giant Magnetoresistance (CPP-GMR). Hiermee moet ieder jaar een toename van veertig procent in harde-schijfruimte mogelijk zijn.
Met de nodige verbeteringen wil Hitachi komen tot 635 GB per vierkanten inch harde-schijfruimte. Het echte doel is om tot 1 TB per vierkante inch te komen. Voorlopig einddoel is de verkoop van 5TB-schijven met een formaat van 3,5 inch rond het jaar 2010.
De ontwikkelingen gaan bij Hitachi blijkbaar sneller dan verwacht. Eerder sprak het bedrijf nog over de mogelijkheden van een 4 TB harde schijf in 2011, maar deze uitspraak is dus alweer achterhaald.
Frappant detail is dat de capaciteit van het menselijke brein op 10 TB wordt geschat, over een paar jaar dus het equivalent van twee harde schijven.




Reacties op dit artikel