‘Cloud computing’ verovert de wereld
‘Cloud computing’ komt steeds meer in zwang. Grote spelers op de internetmarkt zoals Google en Microsoft hebben zich op het nieuwe fenomeen gestort.
Voordeel van ‘cloud computing’ is dat alles via het web gebeurt. Ideaal voor onder meer bedrijven die net om de hoek komen kijken. Er is geen dure infrastructuur of serverpark meer nodig om een website, database of internetapplicatie te onderhouden.
Online winkel Amazon begon enige tijd geleden met het aanbieden van webdiensten, waarna anderen snel volgde. Zo biedt Google sinds april dit jaar Google Aps aan, een platform waar webapplicaties op gedraaid kunnen worden.
Nadelen aan het gebruik van de via internet te raadplegen webapplicaties zijn er ook. Zo nu en dan hebben de aanbieders van deze services namelijk te maken met storingen. Ook hackers maken gebruik van de populariteit van ‘cloud computing’. Zo is zijn de webdiensten van Google een gewild doelwit voor kwaadwillenden.
Toch groeit de markt voor ‘cloud computing’ nog sterk. Op dit moment maakt 27% van de kleine bedrijven gebruik van webapplicaties. Dit percentage ligt beduidend lager dan die van middelgrote (53%) en grote ondernemingen (67%). Experts verwachten dat de markt voor ‘cloud computing’ over ongeveer vijf jaar zo’n 61 miljard euro waard zal zijn.





Reeds geplaatste reacties