Profiel MySpace vanaf nu verhuisbaar
Gebruikers van sociale netwerksite MySpace kunnen tegenwoordig de informatie op hun profiel overhevelen naar andere websites en zelfs naar concurrerende netwerksites.
Het plan voor de uitwisseling van informatie werd vorige maand bekendgemaakt. Een medewerkster van MySpace verwoorde het plan als muren rond een tuin die naar beneden komen. Tot voor kort was er namelijk geen eenvoudige manier om foto’s en persoonlijke informatie op een MySpace-profiel over te zetten naar een andere website zoals Flickr, laat staan naar een concurrerende netwerksite als Facebook of Orkut. Met de nieuwe dienst zullen MySpace-gebruikers dan ook een stuk flexibeler om kunnen gaan met hun persoonlijke gegevens.
De privacy van MySpace-gebruikers wordt wel gewaarborgd, mensen kunnen namelijk zelf aangeven welke persoonlijke informatie gebruikt mag worden op andere websites. Verder blijven de persoonlijke gegevens die op ander internetsites gebruikt worden, direct afkomstig van MySpace. De dienst van News Corporation staat namelijk niet toe dat informatie van haar profielensite op internetservers van derden komt te staan. Dit verbod is ingegeven door het feit dat persoonlijke gegevens op MySpace regelmatig worden aangepast. Door de informatie op MySpace direct door te koppelen aan websites waar dezelfde informatie op staat blijven de gegevens op websites van derden ook actueel.





Reeds geplaatste reacties