Helpdesk: Twee Windows XP’s
Vraag van een lezer: “Ik heb twee verschillende versies van Windows XP Professional op mijn pc. De eerste werkt perfect, maar de ander is defect. Nog voor het opstartscherm van Windows wordt er gevraagd welke Windows ik wil selecteren (De defecte of de werkende). Nu is mijn vraag: Hoe haal ik de defecte versie uit dat opstartscherm, zodat ik niet hoef te selecteren welke Windows ik wil gebruiken maar dat het opstarten vloeiend doorloopt.”
Ons antwoord
In het bootmenu bevindt zich tweemaal een optie voor Windows XP Professional, een bovenste en een onderste om ze maar zo te bestempelen. Noteer welke van de twee de goede is en welke de corrupte.
Start dan de goede Windows en klik daarna met de rechtermuisknop op Deze Computer. Kies Eigenschappen, Geavanceerd, Opstart- en herstelinstellingen, Instellingen. Klik bovenin dat venster, bij Systeem Starten, op Bewerken. Windows opent nu boot.ini, het tekstbestand dat het bootmenu bepaalt. Hierin worden wederom twee Windows-versies genoemd, onder het kopje [operating systems]. Die bovenaan, is de bovenste in het bootmenu, die onderaan de onderste. Verwijder de verwijzing naar de corrupte Windows en kies Bestand, Opslaan. Start daarna Windows opnieuw op om te controleren of alles goed is gegaan. Bent u weer ingelogd, formatteer dan de partitie van de corrupte Windows.





Reeds geplaatste reacties