FreeCommander 2008.06a
Bestanden beheren en meer
Voor het beheren van bestanden en mappen binnen Windows kunt u natuurlijk gebruikmaken van de Windows Verkenner. Wie echter wat meer wil dan alleen kopiëren, hernoemen en plakken, heeft iets krachtigers nodig. FreeCommander probeert deze rol te vervullen en heeft al eerder laten zien daar aardig in te slagen.
De vorige versie van FreeCommander was redelijk uitgebreid, maar miste volgens de makers nog een aantal belangrijke opties. In deze nieuwe release is een aantal bugs verholpen, maar vooral een aantal belangrijke nieuwe opties ingebouwd. Een van de belangrijkste nieuwe opties is de mogelijkheid om via het programma een ftp-verbinding te maken en deze weer te geven als schijf, zodat u bestanden kunt kopiëren naar een webserver op dezelfde manier als u dat zou doen van de ene naar de andere schijf.
Dit houdt in dat u de handige opties van het programma, zoals vergelijken en synchroniseren, ook kunt toepassen op de ftp-server en dat is uiteraard erg handig.
FreeCommander biedt nu ook de mogelijkheid om ftp-verbindingen te maken.
Bestanden hernoemen is geen nieuwe functie van Freecommander, maar wel het hernoemen van bestanden op grote schaal of Meervoudig hernoemen, zoals het in het programma genoemd wordt. Dit onderdeel van het programma werkt perfect en is erg flexibel, omdat u zeer veel waarden kunt instellen om bestanden precies zo te hernoemen als u wilt.
Tegelijkertijd maakt het de optie ook heel erg complex, iets waar de makers voor op moeten passen. Er komen namelijk steeds meer opties bij, maar een echt heldere uitleg hoe alles werkt is er niet en de menuknoppen zijn van zichzelf niet heel erg verklarend. Aan de andere kant gaat het ook om opties die men niet dagelijks zal gebruiken, hetgeen zou kunnen betekenen dat Freecommander steeds meer de richting kiest van de iets geavanceerdere gebruiker.
Tot slot een andere interessante nieuwe optie: de mogelijkheid om nieuwe bestanden te maken. Dit is niet beperkt tot een tekstbestand of snelkoppeling, maar varieert van geluidsbestand tot Word-document en zipbestanden, waarbij geen externe programma's worden geopend (behalve als u het document wilt bewerken uiteraard)
Ook meervoudig hernoemen van bestanden is nu mogelijk.
Conclusie
Freecommander wordt steeds uitgebreider, voor sommige mensen misschien zelfs iets té uitgebreid. Toegegeven, het programma wordt er niet eenvoudiger op, maar vormt wel een heerlijke oplossing voor de meest uiteenlopende taken.
Freecommander 2008.06a
Freeware
Taal Nederlands
Medium 2,39 MB download
OS Windows XP/2003/Vista
Systeemeisen Pentium 233 MHz, 128 MB geheugen, 4,5 MB harde-schijfruimte
MakerMarek Jasinsky
Oordeel 8/10
Pluspunten
Zeer uitgebreid
Nederlands
Veel nieuwe opties
Ftp-mogelijkheid
Minpunten
Complexer door veel opties
Weinig uitleg







Reeds geplaatste reacties