U bent nu hier: Home » Blog » Marktplaats.nl discrimineert handige mensen

voeg toe aan: Voeg toe aan Windows Live Voeg toe aan Google Reader of iGoogle Voeg toe aan netvibes Abonneer op deze RSS-feed
Blog

Marktplaats.nl discrimineert handige mensen

Martin Gijzemijter 18 jul 2008, 10:57
Lead image

In een geste aan klagende gebruikers, heeft Marktplaats.nl besloten om mensen die veel advertenties plaatsen, flink te benadelen. Mensen met meer dan 100 advertenties komen niet meer voor in de eerste 100 weergaves op de site, mits ze de knip trekken.

Inderdaad, wie succes heeft op Marktplaats.nl en daarmee een bijdrage levert aan het hoge bezoekersaantal van de site, wordt daarvoor beloond met een ballingschap naar een positie buiten de eerste 100. Ik kan daar werkelijk met m’n pet niet bij. Ik gebruik Marktplaats.nl best graag. Het is niet zo dat ik tientallen advertenties heb staan, maar wanneer ik van iets af wil, meestal mijn oude telefoon, is dat via die site zo gepiept. Ik gebruik Marktplaats.nl dan ook liever dan eBay, simpelweg omdat ik het minder gedoe vind en me minder gevangen voel in verplichtingen.

Ik heb vaak gedacht hoe je rijk zou kunnen worden van handelen via Marktplaats.nl, iets dat in mijn ogen simpelweg een kwestie van tijd is. Wie een beetje tijd erin steekt, ontdekt dat het kinderlijk eenvoudig is om van de één iets te kopen, en dat vervolgens met tien, twintig, soms zelfs veel meer euro verschil doodleuk via dezelfde site weer te verkopen. Doe je dit tien, misschien zelfs twintig keer per dag en maak je er je werk van, dan heb je al snel enkele honderden euro’s per dag, enkele duizenden per maand. Leuke baan toch?

Dat dit meer is dan alleen een leuke theorie, blijkt wel uit het feit dat er daadwerkelijk mensen zijn die dagelijks honderden items plaatsen op Marktplaats.nl. Ik vind het geweldig dat er dus echt mensen zijn die daar hun beroep van lijken te hebben gemaakt. En dan is er dus de directie van Marktplaats die daar even een stokje voor komt steken, door iedereen die te actief is op de site flink te benadelen met een extra heffing óf een nadelige positie op de site. Natuurlijk snap ik de klagers ook wel. Ik stoor me ontzettend aan tientallen advertenties van winkels die proberen een extra graantje mee te pikken via Marktplaats. Dat mag dan ook verboden worden in mijn ogen, winkels hebben immers al een eigen verkoopkanaal, laat ze lekker een eigen webwinkel bouwen of een zakelijke marktplaats starten.

Maar ik vind het sneu voor handige mensen die inkopen en verkopen via Marktplaats.nl (en dus niet via een groothandel) en daar inmiddels een aardig zakcentje mee verdienen. In mijn ogen krijgt de doelgroep die Marktplaats zo groot heeft gemaakt, nu een keiharde klap in het gezicht. En die winkels? Die dokken toch wel voor een hogere positie, waardoor de ‘drempel’ die de site zegt te willen opwerpen, weer eens precies de verkeerden dupeert.

Plaats een reactie

Om te reageren op dit artikel dient u ingelogd te zijn.

Reeds geplaatste reacties

2 reacties
Skymon 15 sep 2008, 16:11
kledingkraam.nl 15 sep 2008, 21:22
Had ik al gemerkt
Ikprobeer altijd 2ehands kleding te ruilen/kopen of verkopen puur voor de hobby
Hoe meer miljoenen ze vedienen hoe gulziger ze worden
ben dus uit pure nood zelf maar een website begonnen
Wel jammer dat wel, ik ontmoete op die manier wel mensen die het net zo leuk vonden als ik

Reacties op dit artikel

kledingkraam.nl 15 sep 2008, 21:09
Had ik al gemerkt
Ikprobeer altijd 2ehands kleding te ruilen/kopen of verkopen puur voor de hobby
Hoe meer miljoenen ze vedienen hoe gulziger ze worden
ben dus uit pure nood zelf maar een website bego... Lees verder

Abonnement


Proefabonnement: 3 edities voor 7,50

Computer!Totaal is vernieuwd. Frisser, toegankelijker en overzichtelijker. Probeer hem nu! Geheel vrijblijvend. 50% korting

Abonnement Teaser
online backup, webhosting