Apple moet iPod-accu’s mogelijk loskoppelen
Sinds de komst van de eerste iPod, is er veel kritiek geweest op de manier waarop Apple met de accu’s van de mediaspeler omspringt. Deze accu’s zitten ingebouwd in het apparaat en kunnen door de gebruiker niet worden vervangen. Een nieuwe regel van de Europese Unie maakt hier wellicht een eind aan.
De EU werkt namelijk aan een nieuwe richtlijn, die ervoor moet zorgen dat alle apparaten zijn voorzien van een accu die los te koppelen is. Deze richtlijn, die voorlopig de naam ‘New Batteries Directive’ heeft, zou voor Apple kunnen betekenen dat het ontwerp van de iPods en iPhone moet worden aangepast.
Hoewel het loskoppelen van de accu veel mogelijkheden opleveren voor fabrikanten die namaakaccu’s leveren, is de regel niet voorgesteld om eerlijke concurrentie te bevorderen. De EU wil er met de richtlijn voor zorgen dat het voor consumenten makkelijker wordt om accu’s op een juiste manier weg te gooien, zodat er geen giftige stoffen in de natuur terecht komen.
Als de richtlijn daadwerkelijk wordt ingesteld, betekent dat een drastische maatregel voor Apple, omdat het bedrijf doorgaans maar één versie hanteert voor de apparaten die het bedrijf ontwikkelt. De iPhone die geleverd wordt in de Verenigde Staten en Japan, is precies hetzelfde apparaat dat wordt geleverd in Nederland. Dit zou betekenen dat Apple al haar iPods en iPhones zou moeten aanpassen, om het toestel in Europa te kunnen blijven leveren.
Het is echter nog niet zeker of het daadwerkelijk zover zal komen, Apple kan nog vragen om een uitzonderingspositie. Het bedrijf heeft in het verleden al verschillende stappen genomen om te voorkomen dat de apparaten roekeloos worden weggegooid, zoals het gratis laten recyclen van iPods en iPhones. Deze initiatieven zouden er voor kunnen zorgen dat Apple niet onder de nieuwe richtlijn komt te vallen met zijn apparaten.





Reeds geplaatste reacties